ZİNCİRLİ KONVEYÖR

ZİNCİRLİ KONVEYÖR

ZİNCİRLİ KONVEYÖR

Zincirli Konveyörler Ve Özellikleri

Zincirli konveyörler, taşınması istenen malzemelerin yatay veya dikey olarak transferi amacıyla kullanılmaktadır. Konveyörlerde kullanılan zincir ve de dişli mekanizmaları, yüksek derecede kopma ve kesme mukavemetlerine sahiptir. Isıl işlemlerle sertleştirilebilirler.

 

 Zincirli Konveyör Bölümleri

 Zincirli konveyörler; tahrik, gövde ve de kuyruk üniteleri olmak üzere; üç temel bölümden oluşur. Bakla, pim ile burçlardan oluşan zincir; kopmaya karşı dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Dayanıklılık ve uzun ömürlülük için; özel malzemelerden üretilir ve ısıl işlemlerden geçirilir. Zincirli konveyör dişli yardımıyla zincirlerin tahrik edilmesiyle ve zincirlere takılabilecek şekilde taşınacak malzemeye uygun aparatlarla taşımayı sağlar.

 Zincirli Konveyörlerin İmal Edilmesi

 

 İhtiyaca göre, zincirli konveyörler; taşıma yapılacak malzemenin boyutuna ve ağırlığına uygun olacak zincir seçilerek, imal edilmektedir. Dolum hatlarında, paketleme sisteminde, kodlama sisteminde, üretim hatlarında ve daha pek çok alanda; kolaylıkla kullanılabilmektedir.

 Zincirli konveyörler, tek sıralı olarak üretilebileceği gibi; çok sıralı olarak da üretilebilmektedir. Kullanılacak bantın tipi, boyutu ve biçimi; taşınacak ürünün yapısı ve kullanım amacına göre değişmektedir. Her ölçüye uygun biçimde; düz, eğimli ve dönüş konveyörleri olarak üretim yapılabilmektedir.

 

 

Zincirli Konveyör, Zincirli Konveyör Sistemleri, Zincirli Konveyör Bant,

Taksim Masaj Taksim Spa