TEKSTİL KONVEYÖRLERİ

TEKSTİL KONVEYÖRLERİ

Tekstil Konveyör Nedir ?

 

Tekstil konveyör, kumaş üreten fabrikalar, tekstil ürünleri üretimi yapan işletmeler için özel olarak hazırlanan konveyör modelidir. İşletmelerin ihtiyaçlarına göre düz ya da eğimli şekilde imal edilirler. Eğimli tekstil konveyör sistemlerinde, ürünlerin taşınacak olduğu bantlar kaydırmaz paletler ile oluşur. Bant sistemleri genel olarak polyester kaplamalı bir şekilde üretilir. Kullanım amaçlarına göre imal edilecek olan tekstil konveyör sistemleri, taşınacak olan ürünlerin kapasitelerine göre tasarlanır.

 

 Tekstil Konveyör Sistemlerinin Özellikleri

 Tekstil konveyör sistemleri genel olarak askılı ve kayış olarak üretimi yapılır. Bu sistemlerde ise ayarlanabilen hız kontrollü sistemler çok önemli oldukları için daha çok tercih edilirler. Paketli ve kutulanmış ürünlerin çıkışlarında da kullanılan tekstil konveyör sistemleri işin yükünü hafifletecek şekilde dizayn edilirler. Doğru bir şekilde uygulanan tekstil konveyör sistemlerinde iş yükü çok ciddi ölçüde azalır. Bu sebeple de daha hesaplı ve çok daha uzun ömürlü sistemlerin kurulumları yapılmış olur.

 

 Müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda, konveyör sistemi işlerinde tecrübeli firma ve uzmanlar tarafında istenilen ebatlarda ve şekillerde tekstil konveyör sistemi imalatı yapılmaktadır.

 

 

Tekstil sektöründe operasyonlarınızı hızlandırmak için özel çözümler sunuyoruz.

 

Taksim Masaj Taksim Spa