MODÜLER KONVEYÖR

MODÜLER KONVEYÖR

MODÜLER KONVEYÖR

Modüler Bantlı Konveyörlerin İşlevleri Ve Tasarımı

Modüler bantlı konveyör, oldukça kullanışlı bir konveyör bant sistemidir. Modüler bantlı konveyörler, Pvc bantlara göre; çok daha dayanıklı olan bir yapıya sahiptir. Ancak, modüler bant konveyör toz taşıma gibi işlemler için, uygun değildir. Bu tip faaliyetlerin haricinde, modüler bantlı konveyörler; endüstrideki pek çok işletme kolunda, oldukça sık tercih edilmektedir.

 Modüler Bantlı Konveyörlerin İşleyişi

 Modüler bantlı konveyörlerin hareketi, motor gücü sayesinde sağlanır. Modüler bantlı konveyör tipleri; minyatür tip, düz tip, Z tipi, L tipi ve dönüşlü konveyörler için idealdir.

 Bantlar, modüler olduğundan; ileride yaşanabilecek problemlerde, bantın bir tek zarar gören kısmının değişmesi imkânı bulunmaktadır. Bu yönüyle de, modüler konveyör sistemleri; oldukça kullanışlı sistemlerdir. Modüler bantlarda, aynı zamanda; birçok model seçeneği mevcuttur.

 Modüler Bantlı Konveyörlerin Kullanımı ve Tasarımı

 Modüler bantlar, özelliklerine göre farklılık göstermektedir. İçecek sanayi, gıda sanayi, deterjan sanayi vb. gibi kuruluşlara özel olarak da tasarlanmaktadır. Modüler bantlarda söküm ve kurulum işlemleri, aralarındaki birleşimden dolayı; baklalar hâlinde, oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır.

 

Modüler Bantların Avantajları

  • Daha az aşınma ile daha uzun ömür
  • Basitleştirilmiş temizlik ve bakım
  • Düşük ürün kaybı veya kirlenme riski
  • Yağlama veya gerdirme gerektirmez

 

 

 

Modüler Konveyör, Modüler Konveyör Sistemleri Modüler Konveyor Sistemleri

Taksim Masaj Taksim Spa