BANTLI KONVEYÖR

BANTLI KONVEYÖR

BANTLI KONVEYÖR

Konveyör bant, malzemenin güvenle taşınması ve ulaştırılması için; dönen iki kasnak kullanılarak çalışan bir sistemdir.

 Konveyör Bantlar ile Ürün Taşınması Nasıl Gerçekleşir?

 Konveyör bantlar üzerinde taşıma; sonsuz sayıda kanca, dişliler, kovalar ve de geniş lastik kayış ile yapılmaktadır. Kemer, yol boyunca bir dizi silindir tarafından desteklenmektedir. Cihazın ortasındaki makaralar, bir yük taşınırken; konveyörün ortada sarkmasını önler.

 Konveyor bantı ürününü hareket ettirdikçe, ürün; taşıyıcının üzerinde bir yer tutar. Çoğu zaman, burçlar ya da dönüşler konveyörlere konulur. Bunlar, konveyörün dönmesine izin veren konik şekilli rotorlar yahut tekerleklerle kolaylaştırılır.

 Konveyör Bant Sisteminin Kurulumu ve İşleyişi

 Konveyör sistemlerinden olan, bantlı konveyör sistemleri, çok çeşitli pek çok ürünü; çok yönlü bir şekilde taşıyabilmektedir. Konveyör bantlar, kurulumu ile beraber; oldukça kullanışlı bir yük taşıma platformları olarak, çok yönlü çalışırlar.

 Konveyör sistemleri ile, çok çeşitli boyutlarda ve de yeni konfigürasyonlarda sistemler oluşturulmaktadır. Standart veya farklı yapı ile özelliklerde bantlı konveyör ekipmanları üretilebilir. Taşınacak malzemelerin özelliğine göre, malzemeye özel konveyörler de; imal edilebilmektedir.

 

BANTLI KONVEYORLERİN GENEL ÖZELLİKLERİ

  • Hızlı ve uygun fiyatlı tasıma sağlar
  • Taşınan malzeme düzgün bir yüzeye sahip olmadığında özellikle tercih edilir
  • Taşınması istenen ürüne göre kullanılabilecek birçok bant mevcuttur.
  • Kaygan, tutucu, yağa dayanıklı, enine T profilli, fırfırlı ve daha birçok değişik özellikte bantlar vardır.

 

Bantlı Konveyör, Bantlı Konveyör Sistemleri, Konveyör Bant, Konveyör Bant Sistemleri, Bantlı Konveyör İmalat, Konveyör Bant İmalat

Taksim Masaj Taksim Spa